Vybíráme pračku

Jde o nepostradatelného pomocníka v domácnost a je potřebný. Je ale důležité vybrat si právě takový, aby splňoval vše, co je pro čistotu prádla nutné.

společná prádelna

Co sledovat při koupi pračky?

1/ Spotřeba

Sledujeme, kolik vody a elektřiny spotřebuje pračka na cyklus praní.  Proto se doporučuje dobře si propočítat roční spotřebu pračky a přepočítat vše na peníze. Pak se stane, že sáhnete raději po modelu, který je sice dražší, ale v dlouhodobě ušetří rodině roční útratu.

2 Potřeba domácnosti

Promyslíme, kolik prádla týdně nebo měsíčně potřebujeme vyprat a podle toho volíme kapacitu pračky. Proto je třeba opět si vše propočítat, protože časté zapínání krátkých programů nám praní prodraží. Naopak zlevní provoz praní většího objemu prádla najednou.

3/Typ bubnu

 Velké otvory v bubnu mohou podporovat vznik žmolků na prádle, mělké bubny zas neumožňují doporučovanou 15 cm mezeru v horní části bubnu, aby se prádlo pořádně vymáchalo.

4/Programy

 Prohlédneme si druhy programů, které pračka nabízí. Pro někoho je důležité mít několik programů na jemné prádlo, sportovec zas ocení několik druhů programů na praní sportovních dresů a obuvi. Proto každý by měl vybírat podle toho, co nejvíce potřebuje a co bude nejvíce využívat.

5/Hluk při provozu

 Dále je doporučeno všímat si hlučnosti. Někdo má místnost pro praní v suterénu domu, takže je mu jedno, jak bude pračka hlučná. Naopak domácnost v panelovém domě nebo v garsonce ocení, že je pračka tichá a o jejím chodu se neví.

6/ Chytrá pračka

V levném modelu snadno zničíte prádlo, protože jste zvolili špatnou teplotu programu. V chytrých pračkách je naše chyba vyloučena. Program nedovolí nastavit teplotu, která k danému programu není vhodná.
prádlo se pere

Doporučujeme navštívit některou odbornou prodejnu a podrobně vše prokonsultovat s odborníkem, který má zkušenosti a zná dobře vlastnosti výrobků. Poradí nám na míru, který model naše domácnosti potřebuje.

.

Categories: Elektro