Valentýn ve světě. Oslavován i zatracován

Svatý Valentýn, taky jinak oslava lásky připadá vždy na 14. února. Traduje se, že vznikl na počest kněze Valentýna, který přes přísný zákaz císaře Claudia II oddával zamilované podle křesťanského ritu. Následně byl dopaden a popraven.
Do České Republiky se zvyky přenesly hlavně z USA a netřeba je nijak zvlášť představovat, ale ne všichni mají stejné tradice.
Čokoládové bonbóny
Německo
Máme je hned za hranicí, a přesto slaví odlišně.  Za symbol lásky považují prase, značící lásku a touhu. Ženy a muži se navzájem obdarovávají přáníčky, perníky a čokoládou ve tvaru vepřů nebo štěstí přejících čtyřlístků.
Francie
Těžko bychom hledali zemi, která je víc romantická, než Francie. Lásku tady oslavují snad od nepaměti. Pochází odsud i první poslaná valentýnka. I zde se páry obdarovávají vzájemně a jsou ochotni utratit nemalé peníze za čokoládu, přáníčka, ale i šperky.
Filipíny
Zde berou Valentýna velmi vážně a pořádají hromadné svatby. Berou se zde až stovky párů. Vládě se tento nápad natolik zamlouvá, že ho začala i finančně podporovat.
Japonsko
Japonci jdou na to od lesa. Zde neobdarovává muž ženu, ale naopak.  Ačkoliv jsou japonské ženy považovány za rezervované, v tento den to neplatí a dovoleno je vše. Nejoblíbenější je čokoláda. Aby však ženy a dívky nepřišly zkrátka, přesně o měsíc později se role otočí a muži dávají ženám dárky, které by měly mít hodnotu dvojnásobně až trojnásobně vyšší.
Červené srdce
Brazílie
V této zemi se svátek sv. Valentýna neslaví. Na přelomu února a března je u nich světoznámý karneval, na který všichni potřebují čas na přípravu. Aby však Brazilci nepřišli o oslavu lásky, slaví podobný svátek 12. června. Dárky však obdarovávají nejen své milé, ale také svou rodinu.
Saudská Arábie
Tady je svátek rovnou vládou zakázán, protože je křesťanský. Ne všichni na to však berou ohled a tak tady vznikl černý trh s květinami.
A kde by se líbilo slavit tento svátek vám?

Categories: Ženy

Ať mají děti na co vzpomínat

Sami si určitě pamatujete, jak vypadaly školní výlet ve vašich školních dobách. Nic moc… Jelo se na zámek nebo zříceninu, musel se držet dvojřad a platila téměř stejná pravidla. To už se ale v dnešní obě dá velmi efektivně změnit. Poraďte třídní učitelce Vaší ratolesti, ať zváží najmutí agentury, která převezme všechny starosti s plánováním akce. Stačí když se shodne většina rodičů a děti mají zážitkům zelenou.
kluci a zeměpis
Agentura se postará naprosto o vše. A to jak o program, perfektní ubytování, tak i o dozor po celý den. Program je navíc velmi zajímavý a Vaše děti si ho opravdu užijí. Spojí se zábavné s poučném. Tyto firmy na zážitky mají vždy skvělý tým, který je připraven čelit všem typům dětí, od těch aktivních až po ty, které toho moc nenamluví a člověk si k nim jen musí najít cestu. Jak takovou agenturu najít najdete na: .
Vaše děti se mohou těšit na akční dobrodružství, spoustu zábavných her, které jsou za každého počasí. Tým je totiž profesionální a mají vždy něco v rukávu a to i třeba během někdy nekonečného čekání na vlak či ve frontě u kasy.
Dopřejte tedy dětem výlet snů, na který budou ještě hodně dlouho vzpomínat a jednou o něm budou vyprávět zase svým dětem. Když se zavzpomínáte, určitě si pamatujete ty nejvíc bláznivé výlety a věci, které nebyly všední. Paní učitelka to také zajisté velmi ocení, vyhne se totiž všelijakému obtelefonování ubytovacích zařízení a zkoumání památek v okolí.
veselý školáci
A co víc, děti ji za to budou milovat, protože ona bude ta super učitelka, co je nechala si celý den hrát a ještě ona sama bude uvolněná a bude to pro ni vlastně taková malá dovolená. Neváhejte tedy a na příští třídní schůzce zkuste tento návrh nadhodit, uvidíte, že velká spousta rodičů bude také pro a navíc stoupnete v očích paní třídní. A to nikdy nevíte, kdy se Vašemu dítěti bude hodit… Hlavní je, aby si to děti i paní učitelka společně užili a vraceli se z výletu odpočatí a byla to tak krásná třešnička na konci školního roku.

Categories: Ženy

Bazénové vysavače

Nesnášíte, když máte mazlavý povlak na stěně bazénu nebo na jejím dně a chtěli byste mít praktickou pomůcku, která by vám v tomhle ohledu mohla pomoci? Určitě jednoznačně je to nejlepší volba. Praktičnost a vysoká účinnost je opravdu neodolatelná, takže v tomhle případě je to vhodné vyřešit celou situaci právě jednoznačně tímhle vysavačem, který může být nejrůznějších variant podle toho, jak se ovládají, kolik mají koleček PVC, závaží, redukce, podle značky, a hlavně ideálně způsobu použití. Naše luxusní modely https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac budou všem opravdu dlouho sloužit, jelikož kvalita je předností, kterou máme vysoko postavenou a klademe na nic velký doraz, takže se ničeho nebojte vůbec.

pes v bazénu

U ručních https://www.boels.cz/pronajem/vysokozdvizne-pracovni-plosiny/teleskopicke-pracovni-plosiny variant se dá použít i teleskopická tyč, která se umístí na nástavec, a hned dosáhnete mnohem dál než za normálních okolností, takže se nemusíte obávat. Vše skladem. Rychlá dostupnost a také doručení. Dále garantujeme, že jsme certifikovaní dodavatelé, kterým můžete kdykoliv ve všem věřit. Mnoholeté zkušenosti nám hrají do karet a můžeme tak svoji nabídku posunout na tu nejvyšší úroveň.

Druhy

Vyberte si konkrétní variantu, co bude vám nejvíce vyhovovat. Nabízíme varianty s postraními kartáči, s otočným napojením, máme i náhradní kartáče a obecně náhradní díly, takže určitě všechno sami oceníte, jakmile poznáte náš nejlepší servis, který vám my můžeme kdykoliv nabídnout. Objednávka bude po schválení vyexpedována do dvanácti hodin. Je to luxusní, takže pokud na to spěcháte, my jsme ta správná volba. Nemějte obavy. Modely mají nejrůznější velikosti a také tvary. Sami si konkrétně vyberete a my to pošleme snadno, a hlavně co nejrychleji to půjde.

dítě v bazénu

Druhy

  • Ruční
  • Poloautomatický
  • Automatický

Vyberte si. Každý má právo na to, aby si vybral. Vy můžete všechno vyřešit velmi jednoduše.

Categories: Ženy