Akné, nejčastější příčiny

Akné je vlastně tukový váček, někdy i hnisavý. Je nežádoucí téměř pro každého, kdo chce vypadat dobře. To, že se nám vyskytuje v pubertálním věku je celkem běžné. Jak s ním naložit? Je to prosté. Především se naučte, že akné se neškrábe. Pokud už se nějaké ukázalo ošetřete ho kysličníkem. Je to stejné, jako desinfekce. Ta je v této fázi třeba. Důležitá je také prevence.

Portrét, žena se zelenými či.

Prevence krásné pleti

          Tak za prvé si přestaňte sahat na ten obličej! Ano, ty! Nejvíce akné a podobných neduhů se tvoří mastnotou a špínou. Pokud si saháte často na obličej ihned s tím přestaňte! Nikdy tímto způsobem krásné pleti nedosáhnete. Když už si na ten obličej občas sáhnete, tak používejte desinfekci na ruce. Abyste snížili riziko, že si tam nějaký bordel na kůži zanesete. Dále pak si obličej nejméně ráno i večer omyjte čistou vodou a osušte. Můžete ho také opláchnout se špetkou vymačkaného citronu. Alespoň dvakrát do týdne si dejte hydratační masku. Nejlépe domácí. Především používejte kvalitní krém. Nejlépe na bázi přírodní. Můžete také použít krémy s obsahem kolostra. Tedy prvního mateřského mléka, které má v sobě prospěšné bakterie.

Domácí pleťová maska za pár kaček

Co budete potřebovat:

          Lžíci medu

          Lžíci měsíčkového oleje

          Tři lžíce bílého jogurtu s probiotiky

          Pár kapek citronu

          Nahřátý ručník
Žena s překrytým obličejem, jsou vidět pouze oči.

Všechny uvedené přísady smíchejte dohromady. Vyjma ručníku. Ten je na nahřátí před nanesením pleťové masky. Nebo můžete také se před nanesením vykoupat v teplé vodě. Nebo si jen umýt obličej teplou vodou. Masku si naneseme po nahřátí obličeje. Pleť necháme v klidu, alespoň půl hodiny. Pak umyjeme teplou vodou, osušíme a naneseme kvalitní krém. Pleť by měla být jemná a vláčná. Tuto masku používáme nejlépe třikrát v týdnu. A hlavně nepoužíváme make up! Nebo alespoň vysoce kvalitní a méně často. Jelikož i naše pleťové buňky potřebují vzduch. Při nadměrném používání se může stát, že se vám začnou tvořit černé tečky, pupínky a jiné nerovnosti.

Pamatujte, že přikrášlit pleť se smí, ale všeho vždy s mírou!

Categories: Krása

Zařaďte do péče o pleť kávu a zpomalte účinky stárnutí

 Ráda si dopřáváte kávu pro její chuť, vůni a povzbuzující účinky. Ty můžete využít také v péči o pleť. Výtažky z ní se stále častěji objevují v kosmetických přípravcích. Proč si je ale nevyrobit doma. S našimi návody vše hravě zvládnete a máte naprostou jistotu, že všechny její složky budou opravdu přírodní. To vše navíc za pár korun.

Přirozená krása

Proč právě káva?

·         Je to silný antioxidant, proto zpomaluje účinky stárnutí

·         Vyrovnává PH pokožky

·         Pomáhá při boji s akné

·         Pomáhá při regeneraci pokožky

·         Snižuje viditelnost jizviček například po akné, ale i strií

·         Zabraňuje vypadávání vlasů

·         Snižuje otoky

·         Pomáhá v boji s celulitidou

 

Že káva opravdu pomáhá při řade potíží s pletí už víme. Jak ale tento životabudič přeměnit na pomocníka v boji s nimi se dozvíte v následujících tipech. Stačit bude par ingrediencí, které vám určitě rozpočet nenabourají a možná je už i teď máte ve své kuchyni.

 

Peeling – ideální pomocník při celulitidě

Budete potřebovat: 

·         2 lžíce najemno namleté kávy

·         2 lžíce třtinového cukru

·         1 lžíce rozpuštěného kokosového oleje

Pražená káva

Základ peelingu je hotový, když vše smícháte dohromady. Pro ještě lepší účinek můžete do směsi přidat lžičku skořice. Směs aplikujte ve sprše na stehna i zadek. Problematické partie důkladně promasírujte a poté opláchněte.

 

Vlasová kúra nejen pro brunety

Recept na tu správnou výživnou bombu pro vlasy je vlastně velmi jednoduchý. Na zábal vám bude stačit lógr nebo silná káva. Nepoužívejte žádnou náhražku ve formě instantní kávy. Můžete ji použít takto samotnou nebo přidat další pro vlasy výživné ingredience jako med, žloutek, banány, jogurt nebo olivový olej. Aplikujte po umytí klasickým šamponem. Nechte působit 20-30 minut. Pro ještě lepší účinek nahřejte masku fénem. Opakujte zase za týden.

 

Maska proti vráskám

Budete potřebovat

·         Silnou kávu

·         1 žloutek

·         1 lžíce žitné mouky

 

Asi tušíte, že pro vytvoření masky bude potřeba vše smíchat dohromady. Kávy použijte tolik, aby maska z obličeje nestékala, ale zároveň se dobře nanášela.

 

Tonikum na oční okolí

Na závěr nás čeká ten úplně nejjednodušší recept. Vystačíte si opět se silnou kávou, tentokrát vychlazenou v lednici, a odličovacími tamponky. Ty namočte do kávy a položte na 10 minut na oční víčka. Tento čas využijte k relaxaci.


Categories: Krása