Alternativní domy

Mít svůj vlastní dům je perfektní, nikdo nad vámi nedupe, můžete si pouštět hudbu a televizi jakkoli hlasitě chcete, protože nikoho nerušíte. Ve svém domě si navíc vše můžete poupravit podle svého vkusu a máte jistotu, že vám dům zůstane. Jak jsme již řekli, tak není tak snadné získat běžný dům, ale jsou zde i jisté alternativy.

Kontejnerový dům

Postačí sehnat běžný nákladní kontejner z námořních lodí. Jeden měří 6m a pořídíte ho v hodnotě 40 000- 50 000.

Dá se pořídit i více kontejnerů, které se dají různě propojit. Vybavit si svůj domov můžete dle své chuti. Kontejnery lze obložit třeba dřevem, jakkoli budete chtít, tím pádem nebude hned poznat, že jde o kontejner. V klidu se dá zavést voda, elektřina, takže můžete mít tak kompletně vybavený dům. V zahraničí je toto velmi populární, jsou firmy, které realizaci zajišťují. Jinak nutno poznamenat, že musíte mít stavební povolení, protože kontejnerový dům není pojízdný.

Kontejnerový dům

Houseboat

Houseboat znamená v překladu člunový dům, dá se pořídit do jednoho milionu korun. Pokud vám nebude vadit bydlení na vodě, může to být na pohodu. Dům může mít i nadzemní části, podkroví a jeho rozloha je cca 30m2. Dům má záchod, sprchu, koupelnu, kuchyňský dřez, na energii využívá solární panel.

Super je, že vše máte v tomto domku, veškeré vybavení a když vás to někde přestane bavit, prostě odplujete jinam.

Houseboat

Mobilní domy

Mobilní domy jsou super, dají se pořídit do jednoho milionu korun. Jejich základ se nedotýká země. Levnější mobilní domy jsou vyloženě karavany, ale ty dražší vyloženě připomínají domek. Nemusíte mít stavební povolení. Dům může být i luxusně vybavený. Nicméně se dá dům napojit na potrubí, elektroinstalaci, v tom případě s domem už nemůžete nikam jezdit, elektroinstalace stojí nějaké peníze a navíc potřebujete stavební povolení. A svůj pozemek.

Chaty, chatičky

Jsou různé chaty. Nemusí se hned jednat o chatičky, jaké jste třeba zažili na letních táborech nebo v kempech. Myslím tím bez sociálního zařízení, popřípadě se suchým záchodem, s jedním pokoji o dvou palandách. Chaty jsou různé a mohou být i komplet vybavené. S topením, pěkným krbem, elektřinou, potrubím, pěkně vybavenými pokoji. Na zimu můžete třeba i chatičku nechat zateplit.

Categories: Dům

Zútulněte si své bydlení

Nezáleží na tom, jestli bydlíte v obrovském domě, vlastním nebo pronajatém bytě, anebo si pronajímáte pouze pokoj. Tyto levné tipy vám stoprocentně bydlení nejen zútulní, ale některé vám pomohou dokonce ušetřit – za teplo i za světlo.svíčky
 

  • Svíčky

Každá domácnost voní a hřeje krásněji, když do ní pořídíte bytovou vůni v podobě svíček. Svíčky byt nejen provoní, ale dodají pocit většího tepla. Při večeři s partnerem nebo přáteli si příště zkuste rozsvítit pár svíček a naladit tak hezčí atmosféru. Zjistíte, že i světlo při svíčkách může být daleko příjemnější, než světlo z lustru nebo ostrých lamp. Večery u svíček vám mohou zajistit energetickou šetrnost. Tipy na koupi krásně voňavých svíček najdete na příklad u prodejců Perfumed Prague, Yankee Candle, Ikea. 

  • Světýlka

Až si zapnete svůj oblíbený seriál na Netflixu, rozsviťte si k němu drobná bodová světýlka. Na obraz na notebooku či televizi stále krásně uvidíte a atmosféře tak určitě neuberete – právě naopak. Se světýlky to příliš nepřehánějte. Mohli byste vytvořit příliš vánoční vzhled, který by jednak působil přeplácaně a jednak, skutečné vánoční dekorace by už nemusely být tolik vzácné.

  • Koberce a deky

I v krásně minimalistickém bytě se budou vyjímat běhouny s dlouhým vlasem. Obzvláště pokud máte v domácnosti pouze dřevěné či kachlové podlahy. Koberec byt nejen zútulní, ale bude vám tepleji a zase ušetříte nějakou tu korunu za energie.
Nepodceňujte také deky, které můžete jen tak přehodit přes postel, gauč či křeslo. Vhodně zvolená deka dodá vašemu nábytku správný šmrnc, a budete se pod ní cítit opravdu krásně.  deka

  • Květiny

V neposlední řadě nesmíme zapomenout zmínit květiny. Taková čerstvá kytice narcisů či lilií dodá vzhledu vašeho bytu svěžest a život. Barva květin je jen a jen na vás. Vůně a vzhled také. Koupené květiny nezapomeňte dole zastřihnout, aby vám vydržely co nejdéle.

Categories: Dům

Čistíme koupelnu

Čistící prostředky na koupelnu vybíráme podle druhu materiálu povrchu čištěné sanitární keramiky.
Krémové prostředky toho zvládnou hodně   
Umyvadlo nejlépe vyčistíme tekutými krémovými prostředky. Takzvaným pískům na čištění již dávno odzvonilo. Pak jsou tu ještě krémové pasty, ty se používají na silnější znečištění. Krémové prostředky nám vypulírují umyvadla do vysokého lesku a zbaví tuto důležitou součást naší hygieny i vodního kamene, rzi a dalšího silnějšího nánosu špíny.  
čistá bílá vana
Spreje na čištění vám usnadní práci
Spreje se nejlépe využijí u plastových van a sprchových vaniček. Na tyto materiály totiž nemůže přijít krémový čistič, protože i když je velmi jemný, má v sobě drobné abrazivní částečky, které by vanu poškrábaly.
Spreje se používají jednoduše – na celou plochu vany nastříkáme vhodné množství prostředku, podle konkrétního návodu na obalu čističe necháme působit (doba působení nikdy nepřesáhne pár minut), a poté jednoduše opláchneme.
vestavěné umyvadlo
Pokud máme vanu více zašpiněnou, vanu ještě po uplynuté době působení přejedeme měkkým hadrem nebo houbičkou (ale jen její hladkou stranou, drsná strana by mohla rovněž vanu poškrábat) a poté zbytky spreje spláchneme čistou vodou. Spreje na plastové sanitární předměty velmi jednoduše vyčistí i bez silného drhnutí vodní kámen z van.
Tekuté čističe i spreje na čištění si vyberete z nabídky klasických chemických i z těch, které jsou ekologické a mají přírodní složení, neškodí životnímu prostředí a nejsou testovány na zvířatech. To hlavně ocení rodiče malých dětí, kteří chtějí své potomky od malička uchránit působení chemických látek na jejich zdraví.
Výrobci ekologických sprejů na odstranění znečištění z povrchů sanitárního zařízení v koupelnách na svých etiketách uvádějí na rozdíl od tradičních dodavatelů koupelnových čističů, přesné složení výrobku, a proto se nemusíte zdlouhavě pídit po jednotlivých složkách, které ostatní výrobci nazývají „neiontové povrchově aktivní látky“.  

Categories: Dům

Mobilní dům – i to může být váš útulný domov

K pořízení domku se zahradou je zapotřebí mít na kontě milionové částky, anebo se na dlouhá léta upsat úvěru či hypotéce. Ne každý za těchto podmínek má odvahu se pustit do uskutečnění tohoto snu. Jak lze tuto situaci zkusit vyřešit, když zadarmo vám nikdo bydlení nedá? Pokud nejste šesti členná rodina, můžete zkusit MOBILHEIM – mobilní dům. Toto je ideální řešení pro ty, kteří mají pozemek, ale nemají na výstavbu domku. S mobilním domem můžete bydlet ihned a s minimální investicí. Pokud pozemek nemáte, můžete se zkusit poohlédnout po nějaké výhodné koupi malé parcely, a i tak ušetříte za výstavbu domu. Pojďme se podívat na to, jak vybrat ten správný mobilheim, čím se řídit a na co si dávat pozor.
červený domek v přírodě
·         Sezonní mobilní dům
Tento typ je vhodný pro ty, kteří mají pozemek a rádi by zde trávili léto, jako například na chatě. Nemá totiž žádné zateplení a izolaci. Takový dům můžete pořídit okolo 150.000 korun.
·         Celoroční mobilní dům
Tento typ je zateplený, izolovaný, avšak stále nemusí splňovat podmínky celoročního bydlení v našich klimatických podmínkách, proto je nutné, aby mobilní dům byl vyroben v ČR. Zatepluje se pomocí dřevěné konstrukce kolem domu, která se vyplní izolačním materiálem. Zateplení musí být celé, tedy i střechy a podlahy! Takový dům můžete pořídit okolo 350.00 korun.
stůl a na něm malý domeček s klíčem
Na co byste si měli dát pozor při koupi mobilního domu
Pokud jste se rozhodli, že si pořídíte tento typ bydlení, ověřte si, zda bylo zateplení provedeno opravdu všude a ne jen obvodové zdi. Vybírejte takový, který má stejná plastová okna, jako jsou na běžném domě, neboť ta dobře izolují.
Nemusíte se vzdát svého snu o domku se zahradou. Vidíte, že při troše skromnosti se dá najít nějaký způsob, jak spokojeně a útulně bydlet s minimální investicí, vždyť dům nemusí být vždy „hrad“. I tady najdete obývací pokoj s kuchyní, jídelním koutem, ložnicí a dětským pokojem.

Categories: Dům

Můžete se obrátit na nebankovní společnost

Nejen nízký příjem, banka může mít pro zamítnutí půjčení financí na koupi bytu několik důvodů, například jste byli v minulosti dlužníkem, nebo podle záznamů v registrech jste měli opoždění v minulosti se splátkou.Obraťte se tedy se svou žádostí o poskytnutí nebankovní americké hypotéky bez registru na nebankovní společnost. Nebankovní hypotéka bez registrů je určená pro podnikatele, ale pro vás jako spotřebitele je také možnost využít tuto hypotéku, ale s nahlížením do registru s možností tolerance záznamu. Hodně dolarových bankovekTam je výhodou, že u uvedené společnosti postačí jen ta skutečnost, že jste schopni hypotéku na koupi bytu, i když máte nižší příjem, řádně splácet. Ale je zde jeden faktor, pro schválení půjčky musíte dát do zástavy nemovitost. Pokud žádnou nemáte, může se zde zaručit třetí osoba, například pozemkem či chatou. Tím se zaručuje, že půjčené peníze budete včas a řádně splácet. Nemusíte mít obavy, stejné je to i u bankovní společnosti, jak bankovní tak i nebankovní sektor hypotéky poskytuje stejně, a uvedené ručení nemovitostí je v souladu s našimi platnými zákony. Navíc je u obou finančních společností prováděn státní dozor, který plní jako kontrolní orgán Česká národní banka.Samozřejmě, že odhad do ručení dané nemovitosti neplatíte a po splácení hypotéky bude zástavy zbavená.Takže díky nebankovní hypotéce bez registru https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-registru/ od nebankovní společnosti máte možnost získat svůj vlastní byt. A protože tato půjčka je rychlá, máte šanci předběhnout další možné kupce. A neplatíte předem žádné poplatky a dokonce můžete půjčenou finanční částku splácet dlouhých třicet let. Plná peněženkaVyužít můžete tuto půjčku i na investici do budoucna, například pokud si potřebujete rozšířit své vzdělání v požadovaném oboru. To by vám mohlo pomoci získat kvalitní zaměstnání, které nejen přinese vyšší plat, ale zlepší vaši vyhlídku na trhu práce. Získané finance z hypotéky tady použijete například ke studiu na škole, kde je placená forma, a kde je opravdu jednodušší se dostat, bez zbytečných nervů u přijímacích řízení na školy neplacené.

Categories: Dům

Domy na Klíč

Určitě kde, jaký mladý pár by měl rád svůj domek se zahrádkou a založit si krásnou rodinku. A v tomto krásné snu mladých lidí je takový háček. Nejsou na to peníze, které jsou téměř nejmocnější na světe, bez kterých to jistě nejde. Nabízí se tu více druhů, jak si tento sen splnit je tu hypotéka ale na tu ne každý dosáhne díky naší české vládě…  A pak tu nastává varianta domu na klíč velice moderní trend jsou tu dřevěné stavby na klíč ty jsou krásné a romantické a poměrně docela levné některé se pohybují okolo 200-400 tisíc Nyní bych vám rád představil ekonomické stavby (ES) ty nabízí velikou škálu domu jaké chcete ať už dvoupatrové nebo přízemní s garáží nebo dvou domky.  

Dřevěný dům

Tyto ekonomické stavby jsou dražší něco okolo 2 milionů korun ty základní, ale výhodné je že nepotřebujete do banky a zařizovat něco. Je to že vy budete platit měsíční nájem a tím splácíte jako hypotéku, a navíc nepotřebujete vlastní pozemek oni vám vše zařídí a vyřídí a vy nic nepotřebujete, nemusíte nikam chodit. Jediné, co musíte se sejít s nějakým specialistou z těchto staveb a projít sním vše co potřebujete vědět. 

Mají mnoho variant a každému z nás vyhoví mají tam třeba projekt nulová hotovost což znamená, že nepotřebujete na začátek žádnou hotovost. Můžete splácet až budete mít dům postaven což je super. Dále si můžete sami vybrat materiál který budete mít možnost využít kupříkladu vlastní výběr dlaždic, nábytku, kuchyně, koupelny a mnoho dalších možností které můžete využít. Jak jsem již zmínil nepotřebuje ani vlastní pozemek ten vám koupí ekonomické stavby a vy jej splácíte s nájmem který vám je přidělen podle typu domu a ceny domu. 
Rodinný dům s garáží

Tyto projekty jsou vhodné pro ty mladé páry nebo mladé rodiny, jelikož splatnost těchto domů je někde okolo 30 let ale, máte jistotu, že budete bydlet ve svém a ceny těch nájmu jsou každému dostupné.  


Categories: Dům