Alternativní domy

Mít svůj vlastní dům je perfektní, nikdo nad vámi nedupe, můžete si pouštět hudbu a televizi jakkoli hlasitě chcete, protože nikoho nerušíte. Ve svém domě si navíc vše můžete poupravit podle svého vkusu a máte jistotu, že vám dům zůstane. Jak jsme již řekli, tak není tak snadné získat běžný dům, ale jsou zde i jisté alternativy.

Kontejnerový dům

Postačí sehnat běžný nákladní kontejner z námořních lodí. Jeden měří 6m a pořídíte ho v hodnotě 40 000- 50 000.

Dá se pořídit i více kontejnerů, které se dají různě propojit. Vybavit si svůj domov můžete dle své chuti. Kontejnery lze obložit třeba dřevem, jakkoli budete chtít, tím pádem nebude hned poznat, že jde o kontejner. V klidu se dá zavést voda, elektřina, takže můžete mít tak kompletně vybavený dům. V zahraničí je toto velmi populární, jsou firmy, které realizaci zajišťují. Jinak nutno poznamenat, že musíte mít stavební povolení, protože kontejnerový dům není pojízdný.

Kontejnerový dům

Houseboat

Houseboat znamená v překladu člunový dům, dá se pořídit do jednoho milionu korun. Pokud vám nebude vadit bydlení na vodě, může to být na pohodu. Dům může mít i nadzemní části, podkroví a jeho rozloha je cca 30m2. Dům má záchod, sprchu, koupelnu, kuchyňský dřez, na energii využívá solární panel.

Super je, že vše máte v tomto domku, veškeré vybavení a když vás to někde přestane bavit, prostě odplujete jinam.

Houseboat

Mobilní domy

Mobilní domy jsou super, dají se pořídit do jednoho milionu korun. Jejich základ se nedotýká země. Levnější mobilní domy jsou vyloženě karavany, ale ty dražší vyloženě připomínají domek. Nemusíte mít stavební povolení. Dům může být i luxusně vybavený. Nicméně se dá dům napojit na potrubí, elektroinstalaci, v tom případě s domem už nemůžete nikam jezdit, elektroinstalace stojí nějaké peníze a navíc potřebujete stavební povolení. A svůj pozemek.

Chaty, chatičky

Jsou různé chaty. Nemusí se hned jednat o chatičky, jaké jste třeba zažili na letních táborech nebo v kempech. Myslím tím bez sociálního zařízení, popřípadě se suchým záchodem, s jedním pokoji o dvou palandách. Chaty jsou různé a mohou být i komplet vybavené. S topením, pěkným krbem, elektřinou, potrubím, pěkně vybavenými pokoji. Na zimu můžete třeba i chatičku nechat zateplit.

Mít svůj vlastní dům je perfektní, nikdo nad vámi nedupe, můžete si pouštět hudbu a televizi jakkoli hlasitě chcete, protože nikoho nerušíte. Ve svém domě si navíc vše můžete poupravit…