Jak se zbavit nachlazení rychle a bez chemie?

Výhodou řešení z lékárny je rychlost. Na druhou stranu ale dostáváme do těla chemii, která řeší pouze projevy problému, ale nepomáhá tělu, aby si poradilo samo. Přitom existují velmi efektivní možnosti, které vás mohou nachlazení zbavit už do dvou dnů. Včetně rýmy, kterou obvykle léčíme minimálně týden.
čaj s heřmánkem

Horká sprcha, ale rychle!

Pokud už se podchladíte, pořád ještě nemusí být zle. Ve většině případů pomůže velmi horká sprcha. Zatněte zuby a vydržte alespoň pár minut, v průběhu kterých si budete „ohřívat kosti“. Pro někoho je nejdůležitější takto ohřát záda, pro někoho nohy (ne nadarmo se říká, že je dobré mít nohy v teple). Jedná se o velmi spolehlivý způsob, jen si musíte uvědomit, že jste prochladli, a co nejdřív běžet do sprchy.
Nemocná žena s medvědem

Zázvorový čaj

Zázvor má pozitivní účinky i při zažívacích potížích či nevolnostech. Údajně také snižuje cholesterol nebo pomáhá při hubnutí. Při nachlazení ale rozhodně není lepšího léku. Oloupejte kořen a pomocí škrabky na brambory nakrájejte na plátky (případně nastrouhejte) a přelijte horkou vodou. Čím silnější čaj uděláte, tím víc vám pomůže. Do vychladlého čaje můžete přidat i med a citron – tato kombinace se navzájem podporuje v léčivých účincích. Dejte si záležet na tom, abyste silný zázvorový čaj pili opravdu po celý den a ve velkém množství. Věřte, že má schopnost vás zbavit i velké rýmy do dvou dnů!
 

Rýže

Zajímavý způsob léčby pochází z Asie, kde při nemoci doporučují jíst pouze suchou rýži (případně jen vývar z rýže). Ta se totiž snadno tráví, vaše tělo proto nebude mít práci se zpracováním potravy a bude se moci soustředit na vyléčení. Na stejném principu mimochodem fungují i půsty.
 

Spánek

Nejspíš to zní jako klišé, ale spánek je opravdu jedním z nejdůležitějšíchléků na všechno. Ať už se jedná o nemoc, stres či vyčerpání organismu. Nejen že byste si měli najít optimální počet hodin každodenního spánku, ale při nemoci si nebojte vypnout telefon, zatáhnout závěsy a bez jakýchkoli výčitek nechat tělo, aby si odpočinulo. Nezapomínejte na to!
 

Přípravky z lékárny, a přitom bez chemie?

Jde to a velmi spolehlivě. Dobrým pomocníkem při rýmě je mořská voda. Prodává se ve stejném balení jako roztoky na stříkání do nosních dírek, stojí ale mnohem míň peněz a nezískáváte vůči ní odolnost jako u farmaceutik. Za vyzkoušení určitě stojí i pro někoho méně příjemná (ale účinná) varianta – proplachování nosních dírek.
A pokud nedáte dopustit na horké nápoje obsahující paralen, nesmí vás minout Samahan. Jedná se o ájurvédský bylinný čaj, který seženete v obchodech s orientálním zbožím i v některých lékárnách. Funguje skvěle, a přitom obsahuje jen byliny, koření a cukr.

Výhodou řešení z lékárny je rychlost. Na druhou stranu ale dostáváme do těla chemii, která řeší pouze projevy problému, ale nepomáhá tělu, aby si poradilo samo. Přitom existují velmi efektivní…