Zařaďte do péče o pleť kávu a zpomalte účinky stárnutí

 Ráda si dopřáváte kávu pro její chuť, vůni a povzbuzující účinky. Ty můžete využít také v péči o pleť. Výtažky z ní se stále častěji objevují v kosmetických přípravcích. Proč si je ale nevyrobit doma. S našimi návody vše hravě zvládnete a máte naprostou jistotu, že všechny její složky budou opravdu přírodní. To vše navíc za pár korun.

Přirozená krása

Proč právě káva?

·         Je to silný antioxidant, proto zpomaluje účinky stárnutí

·         Vyrovnává PH pokožky

·         Pomáhá při boji s akné

·         Pomáhá při regeneraci pokožky

·         Snižuje viditelnost jizviček například po akné, ale i strií

·         Zabraňuje vypadávání vlasů

·         Snižuje otoky

·         Pomáhá v boji s celulitidou

 

Že káva opravdu pomáhá při řade potíží s pletí už víme. Jak ale tento životabudič přeměnit na pomocníka v boji s nimi se dozvíte v následujících tipech. Stačit bude par ingrediencí, které vám určitě rozpočet nenabourají a možná je už i teď máte ve své kuchyni.

 

Peeling – ideální pomocník při celulitidě

Budete potřebovat: 

·         2 lžíce najemno namleté kávy

·         2 lžíce třtinového cukru

·         1 lžíce rozpuštěného kokosového oleje

Pražená káva

Základ peelingu je hotový, když vše smícháte dohromady. Pro ještě lepší účinek můžete do směsi přidat lžičku skořice. Směs aplikujte ve sprše na stehna i zadek. Problematické partie důkladně promasírujte a poté opláchněte.

 

Vlasová kúra nejen pro brunety

Recept na tu správnou výživnou bombu pro vlasy je vlastně velmi jednoduchý. Na zábal vám bude stačit lógr nebo silná káva. Nepoužívejte žádnou náhražku ve formě instantní kávy. Můžete ji použít takto samotnou nebo přidat další pro vlasy výživné ingredience jako med, žloutek, banány, jogurt nebo olivový olej. Aplikujte po umytí klasickým šamponem. Nechte působit 20-30 minut. Pro ještě lepší účinek nahřejte masku fénem. Opakujte zase za týden.

 

Maska proti vráskám

Budete potřebovat

·         Silnou kávu

·         1 žloutek

·         1 lžíce žitné mouky

 

Asi tušíte, že pro vytvoření masky bude potřeba vše smíchat dohromady. Kávy použijte tolik, aby maska z obličeje nestékala, ale zároveň se dobře nanášela.

 

Tonikum na oční okolí

Na závěr nás čeká ten úplně nejjednodušší recept. Vystačíte si opět se silnou kávou, tentokrát vychlazenou v lednici, a odličovacími tamponky. Ty namočte do kávy a položte na 10 minut na oční víčka. Tento čas využijte k relaxaci.


 Ráda si dopřáváte kávu pro její chuť, vůni a povzbuzující účinky. Ty můžete využít také v péči o pleť. Výtažky z ní se stále častěji objevují v kosmetických přípravcích. Proč…