Nezařazené

Připravte bazén na mrazy

Bazén je skvělé zařízení, které můžeme mít na zahradě a užívat si jej. Jakmile se ochladí, tak je na čase jej vyčistit, zkontrolovat a správně zazimovat.

Připravte bazén na mrazy

Začnete dostatečně brzy

Novým majitelům bazénů je doporučováno, aby alespoň první rok k zazimování pozvali profesionály, protože ty se o všechno postarají a my se toho spoustu naučíme, takže prostě už budeme vědět co a jak. Zazimování se provádí většinou když nám teplota klesne pod 10 stupňů a nenechávat tuto činnost až bude chladněji. V této fázi musí být voda čistá a také se správným pH.

zmrzlé sklo

Vodu musíme upustit do takové hladiny, aby zamrznutý led nemohl poškodit části jako jsou třeba trysky. Jestliže máme zapuštěný bazén, tak nám stačí odpustit pouze menší část vody. Po očištění, stabilizovaní pH a následnému odstranění odnímatelných částí můžeme bazén zakrýt plachtou. To je skvělá věc, protože nám se nenapadá sníh, nečistoty, prach a další různé částice. Neměli bychom zapomenout ani na klasické PET lahve, protože ty plují na hladině, a proto souvisle nezamrzne. Postarejte se také o filtrační systém, aby nezamrzla voda například v čerpadle.

Pročištění potrubí

Nečistoty se nám usazují v bazénu všude, takže je musíme pravidelně čistit. O čistotu vodu se nám stará filtrace, kde musíme pravidelně vyměňovat náplň, aby mohl celý systém správně fungovat. Samozřejmě se nám nečistoty usazují i na stěnách i dně, kde není v síle filtrace je vyčistit. Z toho důvodu musíme mít v základní výbavě také bazénový vysavač, přičemž buď můžete koupit klasický ruční vysavač nebo plně automatický. Další velmi špatně dostupnou částí je potrubí, protože tam se běžně mechanicky nedostaneme.

čistý bazén

Celá síť má klidně spoustu metrů, kdy se na jejich vnitřní straně usazují nečistoty. K takovému čištění nám slouží čistič potrubí 2l. Do potrubí se nejprve aplikuje tento přípravek, který nádherně potrubí pročistí. Potom jej vypláchneme teplou vodou a máme hned hotovo, takže na tom není rozhněvaná nic vložíte ho. Přípravek se buď dávkuje nezředěný nebo v určitém poměru ku vodě podle materiálu potrubí a také míře znečištění.

Bazén je skvělé zařízení, které můžeme mít na zahradě a užívat si jej. Jakmile se ochladí, tak je na čase jej vyčistit, zkontrolovat a správně zazimovat. Připravte bazén na mrazy…