Nezařazené

Jsou muži mimo ženské chápání?

Myšlení, které se ubírá ženským směrem se podstatně liší od toho, které nabízí to mužské. Vědí o tom obě pohlaví a i přes to, obě dokáže znejistit skutečnost, že jedno druhému snad nikdy pořádně neporozumí. Ženy jsou v tomto ohledu poněkud více zvědavé a za všech okolností se snaží přijít na to, jaké tajemství se schovává za mužskou logikou a samotným přemýšlením.
meditace dívky.jpg

Mají máslo na hlavě skutečně jen muži?

Většina žen, by se za všech okolností prala za to, že mužské chápání je nepochopitelné a často zmatené. To, co ženám totiž připadá zcela normální a logické, zase mužům láme hlavu, jak k tomu přišly. Není za všech okolností viníkem jen muž, který má nejen jiný pohled na to, co se honí ženskou myslí, ale i na to, co ženám přijde jako nevysvětlitelná situace. Muži jsou od nepaměti daleko více „nad věcí“ a berou řešení problémů s nadhledem, ale ženy hned propadají panice a vidí ve všem hotovou katastrofu.
muž na výletě.jpg

Kdyby nebylo mužů, ženy by to neustály

Na druhou stranu je dobré, pokud muž chápe a vnímá vše jinak než taková žena. Kam by dospěla situace, kdyby všichni mysleli jako ženy? Pravděpodobně to příroda zařídila tak, že jsou muži považováni za bezstarostně smýšlející bytosti, kterým možná někdy něco nedojde, a to hlavně z toho důvodu, jak jsou ženy schopné vše zaobalit tak, aby to mohl pochopit jen vystudovaný génius. Mnoho žen vyčítá mužům, jak jim nerozumí a jsou takzvaně „pomalejší“, ale je vůbec možné pochopit to, co na první pohled není jasné – právě naopak, jen s malými náznaky toho, co vlastně chtěly říct?
Aby ženy mohly být pochopené muži, musí pochopit nejdříve samy sebe:
·        naučit se být více bezprostřední
·        neřešit vše úplně do detailů, ale někdy nechat věci „plavat“
·        nenechat se fascinovat každým detailem o jiné osobě formou pomluv
·        nebýt tolik precisní a detailistky, které musí mít vše tak, jak si umanou
·        nemarnit chvíle, čas ani peníze nad něčím, co stejně nezmění nebo něčím, co k životu nepotřebují
Vše v životě je nastavené tak, aby to bylo v rovnováze, a to, že ženy nechápou muže a naopak, je konec konců ještě dobře a má to tak být.

Myšlení, které se ubírá ženským směrem se podstatně liší od toho, které nabízí to mužské. Vědí o tom obě pohlaví a i přes to, obě dokáže znejistit skutečnost, že jedno…