Nezařazené

Přítel, který mňouká nebo štěká?

Pejsek nebo kočička to je opravdu velmi častá otázka nejen dospělých ale i těch nejmenších. Někdy je složité zvolit mezi těmito dvěma možnostmi tu nejlepší, někdy bychom chtěli obě. Otázkou je, zda je právě zvolení obou zvířátek reálné. Každé z nich vyžaduje čas na péči nebo případný výcvik. A to je někdy skutečně nezvladatelné. Určitou chvíli se snažíme ze všech sil, ale je to kolikrát jak se říká běh na dlouhou trať. Proto dobře zvažme rozhodnutí i případný prostor, který bude zvíře obývat.

pejsek a kotě.jpg

Když se přikláníme k pejskovi

Stačí abychom uviděli malé štěňátko a jsme takřka rozhodnutí v malé vteřině. Už nepočítáme ty hodiny procházek a nutné pravidelné veterinární prohlídky včetně vakcinací nebo případnou kastraci. Péče o srst je vyžadována u krátkosrstých i dlouhosrstých plemen. Pejska nemusíme mít neustále na zahradě, ale také doma. Protože kdo z nás by nechal třeba čivavu venku? Plemena většího vzrůstu je lepší do žádné domácnosti nepouštět.

Když se přikláníme pro kočičku

Mazlík to je doslova kočičí šelma. Tu kterou si vezmeme do náruče, tu s kterou se pomazlíme. Ale jisté je, že jen k mazlení se kočička opravdu nepořizuje. A různé skutečnosti po pořízení můžou být odlišné v porovnání proti určitým příručkám pro chovatele.

pejsek s holčičkou na gauči.jpg

Pojďme si říct, kde nejvíce čtyřnohé společníky vyhledáváme:


· Internetová inzerce


· Novinová inzerce


· Útulky


· Zkušení chovatelé


· Kamarádi

Důležité je uvědomit si, že žádné zvíře není hračka. Takže pořídit kotě nebo štěně malému dítěti je skutečný nesmysl. Obě varianty jsou velmi nákladné a je proto potřeba s tím počítat do budoucna. Každopádně bez zvířátek bychom se dnes neobešli, jsou to přeci naši společní přátelé. A ty bezpochybně z celého srdce milujeme. Snad jste se přesvědčili o té pravé a vhodné volbě právě pro vás.


Pejsek nebo kočička to je opravdu velmi častá otázka nejen dospělých ale i těch nejmenších. Někdy je složité zvolit mezi těmito dvěma možnostmi tu nejlepší, někdy bychom chtěli obě. Otázkou…