Streamování hudby


Streamování hudby je v posledních letech velmi populární formou toho, jak se uživatelé mohou dostat ke svým oblíbeným skladbám, neplatit za to obrovské peníze a mít svou oblíbenou hudbu kdykoliv u sebe.

Streamování filmů a seriálů je dnes naprosto běžné. Vždyť kolik lidí si v České republice předplácí třeba Netflix. Desetitisíce. Zvykli jsme si na to, že pokud se chceme podívat na film nebo seriál, máme ho dostupný hned. Lidé se dokonce naučili, že je normální, za tyto služby platit, a proto již nevyužívají tolik nelegálních stránek nebo pirátského stahování obsahu z různých serverů.

žena

A s hudbou je to velmi podobné. Dříve byli lidé zvyklí, že pokud chtěli nějakou hudbu, museli si koupit kazetu, CD nebo desku. Jak se objevil internet, hudba se stala daleko více dostupnější a čím dál tím méně lidí bylo ochotných za hudbu platit. Stahování hudby zdarma se rozšířilo ještě více než nelegální stahování filmů. Částečnou přítrž tomu dali až právě streamovací služby.

Díky nim mají uživatelé k dispozici pomocí jediné služby nebo aplikaci milióny skladeb, které si mohou přehrát. Nejznámější takovou službou je pravděpodobně Spotify. Ten můžete dokonce využívat i zdarma, ale musíte počítat s tím, že poslech vám budou přerušovat různé reklamy a skladby nebudou k dispozici bez připojení k internetu.

sluchátka

Většina takových služeb si musíte předplatit. Předplatné stojí většinou od cca70 až po 300 Kč, záleží na konkrétní službě a na formě předplatného, které zvolíte.

Alternativou k Spotify je třeba Soundcloud, kde najdete především menší umělce, kteří nejsou mainstreamoví a máte šanci se dostat k zajímavému obsahu, na který jinde nenarazíte. Pokud máte předplatné, můžete využít i Soundcloud download PC.

Určitě je pro vás výhodné, když si předplatíte takovou službu. Nicméně pokud chcete podpořit opravdu své oblíbené interprety, nejvíce je podpoříte, pokud si koupíte přímo jejich CD.

Streamování hudby je v posledních letech velmi populární formou toho, jak se uživatelé mohou dostat ke svým oblíbeným skladbám, neplatit za to obrovské peníze a mít svou oblíbenou hudbu kdykoliv…