IBC kontejnery pro soukromé pěstitele ovoce a zeleniny


Vypěstovat zeleninu a ovoce v takovém množství a kvalitě, aby je bylo možno nabízet na trhu například v rámci farmářských trhů nebo prodejem v e-shopech, není vůbec jednoduché. Zemědělci a drobní pěstitelé to v naší zemi nemají snadné jak z hlediska předpisů a úředních či legislativních nařízení, tak i z důvodu silné konkurence velkých firem a slabšímu zájmu mnoha lidí, kteří stále upřednostňují při nákupech kvantitu a cenu na úkor kvality.

brambory od farmáře

Přesto, a snad i právě proto, bychom měli takové nadšence podporovat, nakupovat české výrobky a jít cestou návratu k potravinové soběstačnosti, jak tomu bylo již za socialismu. Jednou z cest, jak to udělat, je i podpora rozvozu vypěstovaných plodin do oblastí, kde se běžně farmářské trhy nevyskytují. Někteří lidé už to provádí, například rozváží přepravními dodávkami brambory, cibuli, česnek, mrkev, jablka, meruňky, zelí, brokolici a další výpěstky přímo do obcí k obecním úřadům, anebo projíždí ulicemi a lidé si tu mohou něco přímo zakoupit, anebo objednat pro příští rozvoz přímo na adresu.

rozvoz zeleniny od soukromníka

Tento postup se v některých regionech osvědčil již před mnoha lety a je stále populární. Proč to tedy nezkusit, dohodnout se se soukromými pěstiteli a tím je také podpořit v jejich úsilí?

Co by se vám mohlo hodit, pokud se rozhodnete jít touto cestou, jsou IBC kontejnery Schoellerallibert a plastové přepravky. Jedná se o speciální plastové boxy pro skladování potravinových surovin, z nichž některé jsou určené i pro převážení tekutých složek, například marmelád, džemů, protlaků, pasírované zeleniny a ovoce, zeleninových a ovocných koncentrovaných šťáv atd. Kontejnery jsou pro tyto účely po zdravotní stránce zcela nezávadné, jsou dostatečně pevné a spolehlivé, snadno se udržují v čistotě a také se velmi dobře na sebe stohují. Nevyužité kontejnery jsou navíc skládací a ušetří tím pádem mnoho skladového prostoru v autě i ve skladových prostorách.

Vypěstovat zeleninu a ovoce v takovém množství a kvalitě, aby je bylo možno nabízet na trhu například v rámci farmářských trhů nebo prodejem v e-shopech, není vůbec jednoduché. Zemědělci a…