Nezařazené

Pes a děti v jednom domě

Děti mají pejsky moc rádi a stejně tak má většina psů ráda děti. Pokud ale máte psa, který děti nemusí pak si musíte rozmyslet, co vlastně chcete. Hlavně pokud bydlíte v bytě a máte psa uvnitř, pak soužití dětí a psa nedoporučujeme.

dítě na psovi

Nejprve se zaměříme na situaci, kdy se do rodiny, kde už žije pes, narodí miminko. Dítě je maličké a roste postupně a pes už je na vás zvyklý, zná své teritorium a navíc je v nejlepším případě vycvičený a umí poslouchat. Již během těhotenství se nebojte nechat psa pomazlit se s vašim bříškem. Když jsem byla těhotná, tak náš zlatý retrívr opravdu velice rád lehával s hlavou u mě na břiše. Jakmile se miminko narodí a přijedete s ním domů, tak nechejte psa opatrně dítko očichat, musí se podívat na nového člena rodiny. Časem se budou seznamovat víc a víc, samozřejmě pod vaším dohledem. Pokud je pes kliďas a vydrží na povel ležet, vezměte si ho k sobě k mazlení s miminkem třeba na gauči. Nebude si připadat odstrčený. Jak dítko poroste, musíte jak psa, tak dítko zvykat na to, jak se k sobě budou muset chovat. Dítko držte trošku zkrátka, především v době, kdy začne dítko dělat první krůčky. Nebezpečné jsou totiž nepředvídatelné pohyby dítka, kterých se může pes leknout.
baby a pes

Psa si také můžete pořídit k malému dítku, to má tu výhodu, že dítě se psem vyrůstají zároveň a budou na sebe zvyklé. Mohou se tak z nich jednoduše stát nejlepší přátelé, kteří bez sebe nedají ani ránu. Počítejte však že jak s miminkem tak se štěnětem je spousta práce a může toho být na vás zpočátku vážně hodně.

Pokud si pořizujete štěně do domácnosti, kde jsou již děti, musíte počítat s tím, že bude se štěnětem spoustu práce. S tou vám však již odrostlejší děti mohou pomoci. Jako první věc však dětem vysvětlete, jak se ke štěněti mají chovat, hlídejte děti, aby psovi neubližovali a zapojte je do péče o psa. Důležité je psa trénovat a nejlépe s ním chodit na cvičák tak, aby zvládnul základy poslušnosti.


Děti mají pejsky moc rádi a stejně tak má většina psů ráda děti. Pokud ale máte psa, který děti nemusí pak si musíte rozmyslet, co vlastně chcete. Hlavně pokud bydlíte…