Týkají se vás problémy spojené se zvětšenou prostatou? Jak to můžete poznat a léčit?

Prostata je mužským pohlavním orgánem, nachází se v blízkosti močového měchýře a její zvětšení má vliv nejen na močení. Jak rozpoznat zvětšenou prostatu?

Týkají se vás problémy spojené se zvětšenou prostatou? Jak to můžete poznat a léčit?

Problémy s prostatou má v dnešní době nejeden muž. Obvykle se zvětšená prostata začne projevovat nenápadně, postupně a potíže přicházejí s přibývajícím věkem. Po padesátce jde poměrně o častý jev. Jelikož je prostata orgánem, který se nachází v bezprostřední blízkosti močového měchýře, právě časté močení, problémy s močením a časté nutkání k močení v noci, patří k nejčastějším příznakům. Zvětšená prostata se dá poměrně dobře léčit a to nejen díky doplňkům stravy ale i bylinkami. Určitě se ale mějte na pozoru a nesnažte se problémy jen tak přehlížet.

léky na prostatu

Projevit se to může i v sexuálním životě

Ano, zvětšenou prostatu je možné poznat díky tomu, že se muži chce velmi často močit, ale přitom nejde o běžný proud moči ale jen o pár kapek. Může se přidat i bolest v podbřišku, muži se častěji budí v noci s pocitem, že potřebují na malou, ale i tehdy dojde jen k malému proudu moči, potíže se mohou stupňovat, začne docházet k samovolnému úniku moči a navíc je ohrožena i erekce a schopnost vést normální sexuální život. Moč je dále pak často kalná a mohou se v ní začít objevovat i stopy krve.

zdraví prostaty je důležité

Pravidelné prohlídky i léky, bez kterých to nejde

Jelikož se o problému zvětšené prostaty u straších mužů hodně ví, řada pacientů nejde jako první do ordinace svého lékaře ale do lékárny. V lékárně je totiž možné pořídit léky na prostatu bez předpisu. Tyto léky pomáhají mírnit příznaky, ale ne všechny dokáží problém skutečně vyléčit. Po padesátých narozeninách by se tak každý muž měl vydat sám na preventivní prohlídku k lékaři, který stav prostaty odborně vyhodnotí a navrhne komplexní řešení. V řadě případů to ale bez léků opravdu nejde.

Prostata je důležitým orgánem a zaslouží si pozornost. Prohlídky u lékaře jsou důležité zejména i jako prevence před možným rizikem vzniku rakoviny prostaty. Dostupné léky zase vyřeší nepříjemné projevy zvětšené prostaty a umí opravdu dobře ulevit od problému.

Prostata je mužským pohlavním orgánem, nachází se v blízkosti močového měchýře a její zvětšení má vliv nejen na močení. Jak rozpoznat zvětšenou prostatu? Týkají se vás problémy spojené se zvětšenou…